Audio na CD

magnetofonový pásek na CD, gramofonová deska na CD, magnetofonová kazeta na CD

Nejstarší námi digitalizovaná šelaková deska byla z r. 1910, nejstarší LP deska z r. 1948 a nejstarší magnetofonová páska z r. 1951. I takto staré nahrávky lze zdigitalizovat, za předpokladu, že byly dobře skladovány.

ceník zde: Zakázkový list audio

Nahrávky na páscích kazetách či gramofonových deskách jsou přehrány na špičkovém analogovém zařízení. Analogový signál je přiveden do počítače, kde je převeden do digitálního formátu a nahrán na disk. Podle Vašeho přání je redukován šum, praskání, lupance a brum, upravena hlasitost apod. Záznam je poté standardně uložen ve výsledném formátu audio CD pro přehrávání na CD přehrávači. V případě Vašeho zájmu Vám záznam uložíme také ve formátu MP3 nebo WAV. Na jedno audio CD lze uložit max. 70 (80) minut záznamu Na jedno CD ve formátu MP3 lze uložit max. 700 minut záznamu, závisí na stupni komprese. Záznam Vám můžeme uložit také na Flash-disk nebo třeba do mobilu.

Potisk CD je proveden jednou z následujících metod

1. LightScribe, tj. obrázky i popis jsou vypáleny laserem přímo na povrch CD. Výhodou je vysoká odolnost potisku, nevýhodou jen jedna barva - různé odstíny zlatohnědé.

2. Kruhová samolepka, tj. obrázky i popis jsou vytištěny v barvě na papírovou samolepku a ta je nalepena v centrovacím přípravku na CD. Výhodou je možnost použití všech barev.

3. Potisk přímo na CD. Lze tisknout pouze na CD určená k potisku. Výhodou je opět možnost použití všech barev.

Přebal či booklet CD (vkládá se do krabičky) je tištěn v barvě na tuhý bílý papír.

Příklady potisku jsou např v sekci Video na DVD

Zakázkový list audio

Hosted by onlineapps.cz